Po skończonej rozgrywce czy kilkugodzinnym maratonie filmowym nie masz gdzie odłożyć słuchawek? Ciągle kładziesz je w innym miejscu, a potem tracisz czas, żeby je znaleźć? Boisz się, że położone w przypadkowym miejscu mogą być bardziej podatne na uszkodzenia? W takim razie przyda Ci się stojak na słuchawki.
Stojak na słuchawki to swoisty port, do którego po każdym użyciu powinny wracać Twoje słuchawki. Dzięki temu zawsze wiesz, gdzie są. Poza tym, odkładając słuchawki na stojak, masz pewność, że ich elementy nie ulegną odkształceniu.
Stojak na słuchawki, zwany też często statywem na słuchawki, to zwykle słupek ze stopką, która zapewnia stabilizację. Od spodu stopka stojaka pokryta jest zazwyczaj antypoślizgowym materiałem, zapobiegającym przesuwaniu się. Cały stojak wyprofilowany jest tak, by słuchawki się z niego nie zsuwały i bezpiecznie tkwiły w jednym miejscu aż do następnego użycia.
Zobacz wszystkie słuchawki i mikrofony
Najlepsze stojaki na słuchawki oferują też podświetlenie RGB. Taki stojak dopasuje się do reszty Twojego ekwipunku i, co tu dużo mówić, będzie wyglądał świetnie. Jeśli ustawisz w nim takie samo podświetlenie jak w klawiaturze czy myszce, to całość będzie się wyśmienicie komponować.
Podświetlenie nie tylko doda Twojemu stanowisku blasku, ale też pozwoli łatwo odnaleźć słuchawki przy słabym oświetleniu w pomieszczeniu. Dokładnie wtedy, kiedy będziesz miał ochotę poexpić nocną porą.
Przeczytaj poradniki:
Gamingowe słuchawki to dość sporych rozmiarów akcesoria, z dużymi nausznikami pokrywającymi całe ucho i ciężkimi przetwornikami. Dlatego tak ważne jest, by stacja, na którą zostaną odłożone, była wytrzymała i stabilna.
Poza tym, z racji tego, że większość graczy stawia na słuchawki przewodowe, stojak na słuchawki powinien mieć wejście minijack. Wtedy łatwo podłączysz do niego słuchawki, bez potrzeby szukania wejścia w PC czy laptopie. Dobrym pomysłem jest też zakup stojaka z mouse bungee, dzięki któremu zapanujesz nad kablem od myszy.
Zobacz też mikrofony
Na rynku znajdziesz też stojaki na słuchawki z wbudowaną ładowarką indukcyjną. Zwykle znajduje się ona w podstawie stojaka. Takie stojaki ma w swoim portfolio na przykład MSI.
Stojaki z ładowarką indukcyjną umożliwiają ładowanie urządzeń wykorzystujących technologię QI, na przykład smartfonów czy smartwatchów. Urządzenia z QI po prostu kładziesz na wyznaczonej powierzchni, a ładowanie rozpoczyna się automatycznie, bez potrzeby podłączania kabli. O statusie ładowania akcesorium powiadomi Cię dioda LED, znajdująca się u dołu podstawki.
Sprawdź też akcesoria do słuchawek
Biały i czarny to najczęściej spotykane kolory stojaków na słuchawki. Kolor, jaki wybierzesz, zależy od tego, jakiego koloru jest reszta Twojego sprzętu, a także po prostu od Twojego gustu. Weź jednak pod uwagę, że czarny to bardziej uniwersalny i ponadczasowy kolor, więc zawsze będzie wyglądał elegancko. Biały może szybko się znudzić, lub, co gorsza, ulec zabrudzeniu czy zżółknąć. Dlatego biały stojak na słuchawki wymaga częstszego czyszczenia.
Wybierając stojak na słuchawki, zwróć też uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Większość stojaków wykonana jest z aluminium, które gwarantuje stojakowi wytrzymałość i jest przy tym lekkie. Na rynku znajdziesz też stojaki z metalu, który jest jednak dużo cięższy.
Zanim kupisz stojak, sprawdź też, czy jest stabilny i nie ugina się pod ciężarem słuchawek. Stojaki na słuchawki sprawdzonej marki posiadają też antypoślizgowy spód, dzięki któremu nie będą się przesuwać nawet na lakierowanej, gładkiej powierzchni stolika.
Zobacz też: karty dźwiękowe
Wiele stojaków na słuchawki dysponuje też kilkoma portami USB. To świetne rozwiązanie, jeśli ciągle brakuje Ci slotów na dodatkowe akcesoria. Do stojaka z USB możesz podłączyć klawiatury, myszki czy inne kontrolery.
Czasem oprócz gniazd USB znajdziesz w stojakach na słuchawki inne porty, na przykład minijack 3,5 mm. Do niego możesz podłączyć swoje słuchawki przewodowe, bez potrzeby szukania gniazda w PC.
Najlepsze stojaki na słuchawki znajdziesz w sklepie TechLord
Zapisz się do newslettera