Konsole stanowią naprawdę ciekawy wybór, jeśli chodzi o gaming. A wybór jest coraz większy i coraz ciekawszy, bo poza konsolami stacjonarnymi mamy na rynku te przenośne. Zaletą ich wszystkich jest kompatybilność z każdym ukazującym się tytułem. Z każdym jednym.
Bo jeśli developer wypuszcza grę na konsole, optymalizuje ją pod możliwości graficzne urządzenia, zapewniając płynność obrazu. Czasem wiąże się to z redukcją fajerwerków oraz efektów wizualnych, ale gaming daje taki sam fun.
Przeczytaj koniecznie poradnik: Jak wybrać sprzęt dla gracza? Kompletujemy gamingowy ekwipunek
Nie ma jak partyjka dla odstresowania. Strzelanka, bijatyka, wyścigi, może przygoda w RPG. Gatunek i gra nie mają znaczenia, liczy się to, że spędzasz czas w ulubiony sposób – z padem w dłoni. Godziny na zegarze zasuwają wtedy jak szalone i zanim się obejrzysz, robi się późno.
Rozrywka z grami konsolowymi wciąga na długo, daje jednak mnóstwo satysfakcji. Staje się tym punktem dnia, na który czekasz niecierpliwie, spoglądając na zegarek. Możesz kupić konsolę PlayStation 5 albo Xbox Series X | S. Są to najbardziej rozchwytywane generacje konsol stacjonarnych oferujące gigantyczną bazę gier multiplatformowych oraz wydawnictw ekskluzywnych. Jest także Nintendo Switch, coś, co znajduje się w dwóch światach jednocześnie.
Zobacz konsole wideo
Gamepad w dłoń, czas pograć! Do każdej konsoli dokładany jest jeden kontroler. To jednak nieco ogranicza zabawę, bo skazuje Cię na rozgrywki w pojedynkę albo na starcia online w trybie multiplayer. Ale gdy chcesz stoczyć z kimś pojedynek, z kimś, kto siedzi na tej samej kanapie, potrzebny jest drugi gamepad.
Wybierasz spośród kontrolerów pochodzących ze stajni producenta konsoli lub sięgasz po jeden z zamienników marki ASUS lub Razer. Mają kształt zbliżony do oryginalnego, nie zmieniasz tym samym przyzwyczajeń i nie uczysz się nowego chwytu. Przyciski też ułożone są w ten sam sposób, dzięki czemu grasz właściwie na pamięć.
Szkoda by było, żeby wyświetlacz Twojej konsoli przenośnej porysował się i zatracił czytelność. A przecież może się to stać w każdej chwili, kiedy na moment odłożysz urządzenie na bok, a ono zsunie się. O wyświetlacz konsoli trzeba więc zadbać, tak jak dba się o ekran smartfona.
I nawet robi się to w podobny sposób – przy użyciu folii zabezpieczającej. Naklejasz ją na wyświetlacz konsoli i gotowe. Natomiast do przenoszenia sprzętu najlepiej używać specjalnego etui o wymiarach odpowiadających samej konsoli wideo. Tak chroniona może być noszona w plecaku, torbie lub innym bagażu.
Zobacz też: Laptopy dla graczy | Komputery dla graczy | Słuchawki dla graczy | Klawiatury i myszki dla graczy | Streaming | Monitory dla graczy | Podkładki pod myszy dla graczy | Kontrolery do gier | Akcesoria dla graczy | Fotele dla graczy | Biurka gamingowe
Najlepsze konsole i akcesoria znajdziesz w sklepie TechLord
Zapisz się do newslettera